وبلاگ گروهی دانشجویان شهرستان لامرد
اتاق فکر ِ دانشجویان !
درباره وبلاگ


فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَیَطْمَعَ الَّذِى فِى قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا)
«به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید تا بیمار دلی در شما طمع نکند، و به گونه ای شایسته و معمولی سخن بگویید.»

آیه قرآن ِ ... خوب ؟ فقط و فقط وفقط از بحث لهو بپرهیزید ... اینجایی ما انعطاف به خرج دادیم و از خواهران و برادران در کنار هم برای نویسندگی استفاده کردیم .

انشالله همه رعایت کنن که اگر احساس شود وبلاگ به سمت ِ لهو و بیهودگی میرود بدون شک وبلاگ تعطیل میشود .... پیشاپیش از اینکه قوانین رو رعایت میکنید ممنونم .

مدیر وبلاگ : ابوالفضل ابراهیمی
نظرسنجی
سلام ! وبلاگ چطور بود ؟

" وارد کردن کالاها از هر قماش و سرگرم کردن بانوان و مردان، خصوصاً طبقه ی جوان ، به اقسام اجناس وارداتی از قبیل ابزار آرایش و تزئینات و تجملات و سرگرم کردن و به تباهی کشاندن جوان ها ، که عضو فعال هستند ... و ده ها از این مصائب حساب شده ، برای عقب نگه داشتن کشورهاست ".

" وصیت مشفقانه می کنم که از اسلام که یگانه استقلال و آزادی خواهی است و خداوند متعال ، همه را با نور هدایت آن به مقام والای انسانی دعوت می کند ، چنانچه امروز وفادارید ، در وفاداری استقامت کنید ؛ و زندگی شرافتمندانه را ، ولو با مشکلات ، بر زندگانی ننگین اجانب ، ولو با رفاه حیوانی ، ترجیح دهید و بدانید مادام که در احتیاجات صنایع پیشرفته ، دست خود را پیش دیگران دراز کنید و به دریوزگی عمر را بگذرانید ، قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات در شما شکوفا نخواهد شد .

بر دولت ها و همه ی دست اندرکاران است ، چه در نسل حاضر و چه در نسل های آینده ، که از متخصصین خود قدردانی کنند و آنان را با کمک های مادی و معنوی تشویق به کار نمایند ؛ و از ورود کالاهای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگیری نمایند و به آنچه دارند بسازند تا خود همه چیز بسازند ".

وصیتنامه سیاسی - الهی امام خمینی (ره)نوع مطلب :
برچسب ها : تولید ملی، امام خمینی، جوان،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 28 تیر 1391

الذی یوسوس فی صدور الناس...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

علیرضا در آخرین شعر خود با عنوان«میانمار» به نسل کشی مسلمانان در این کشور پرداخته است.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر کشتار مسلمانان میانمار از بحث‌های مهم در عرصه بین‌الملل بوده است. علیرضا قزوه شاعر انقلابی کشورمان نیز از این اقدام غافل نمانده در شعری به مصیبت جدیدی که مردم مسلمان میانمار به آن دچار شده‌اند، پرداخته است.
میانمار
هنوز مستعمره است
و آتش تهیه‌ این جنایت
هنوز از انگلستان و واشنگتن تدارک می‌شود
همیشه پای یک زن در میان است
...

پ.ن: ادامه مطلب فراموش نشه.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

هویت زن مسلمان را به او برگردانید
اگر شما بانوى نخبه‌ى اسلامى تلاش کنید که هویت اسلامی را به زن مسلمان برگردانید، بزرگترین خدمت را به امت اسلامى و به بیدارى اسلامى و به عزت و کرامت اسلامى کردید.


نقش زن از دیدگاه اسلام را برجسته کنید
امروز یکى از مهمترین مسئولیتهاتان این است که نقش زن را از دیدگاه اسلام برجسته و روشن کنید. تربیت انسانى زن بزرگترین خدمت به جوامع انسانى و اسلامى است؛ این حرکت باید راه بیفتد و راه افتاده است و شما در این حرکت، بدون تردید پیروز خواهید شد.


حضورتان را در صفوف مقدم انقلاب تقویت کنید
اگر زنها در صفوف مقدم حضور خودشان را تقویت کنند و ادامه بدهند، پیروزى‌ها یکى پس از دیگرى نصیب آنها خواهد شد. در این هیچ تردیدى نیست.


متوجه توطئه آمریکا و صهیونیسم باشید
توجه کنید که غرب و در رأس آنها آمریکا و صهیونیسم با همه‌ى وجود به میدان آمده‌اند و بیشتر به میدان خواهند آمد تا بتوانند این حرکت را مهار کنند و بر این امواج سوار بشوند؛ ملتها باید بیدار باشند.


حضور همراه با ایمان و انگیزه خود را حفظ کنید
جوانان و مردان و زنان و نخبگان دنیاى اسلام  و بخصوص کشورهائى که انقلاب کردند باید بدانند که اگر در صحنه بایستند و مقاومت کنند، پیروزى آنها بر همه ساز و برگ استکبار قطعى است. همه ابزارهاى اقتدار قدرتهاى استکبارى در مقابل حضور مردم، در مقابل ایمان ملتها ناکارآمد است.


به چند روز گفتگو اکتفا نکنید
به نشستن دور یکدیگر و چند روز گفتگو کردن اکتفا نکنید و این دیدار را مقدمه‌ى یک حرکت بزرگ و ماندگار قرار بدهید. این حرکت بانوان مسلمان، این آشنائى با یکدیگر از سرتاسر دنیاى اسلام را مغتنم بشمرید و این را یک پایه‌اى قرار بدهید براى یک حرکت عظیم در میان امت اسلامى که ان‌شاءاللَّه به پیروزى‌هاى بزرگترى منتهى خواهد شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 28 تیر 1391
دموکراسی از دو کلمه تشکیل شده است:
دموس و کراسی
دموس به معنای جمعیت است و کراسی به معنای حاکمیت است
در این معنی دموکراسی عبارت است از:
حاکمیت انسان بر خودش
این معنی در مقابل تئوکراسی قرار می گیرد
که حاکمیت تئوس(خدا) بر انسان می باشد

در حکومت تئوکراسی قانون اساسی انسان ها، حکم خداست
و در حکومت دموکراسی ،حکم ،حکم انسان است.

اینجاست که به عمق سخن امام خمینی ره پی می بریم که:

ما جمهوری اسلامی می خواهیم نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم."

(سیر تفکر جدید در جهان و ایران)پ.ن:
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 لینک پیشنهادی اینجا 


نوع مطلب : تحلیل سیاسی و اخبار، 
برچسب ها : کیهان،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

حسن عباسی در همایش حزب الله سایبر به عنوان سخنران برنامه دعوت شده بود . پشت پنل همایش رفت و در طی 30دقیقه سخنرانی خود 30 نکته اساسی بیان نمود که شاید در کمتر جایی بتوان در چنین زمانی به این اندازه اطلاعات دریافت نمود .
بد نیست این 30نکته به شکل تیتر وار بیان شود ...

نکته اول : اگر ناتو به سوریه حمله کند سوریه در پاسخ این حملات به جای ناتو اسرائیل را هدف قرار می دهد و با چند موشک اسکات شهر های اشغال شده را در یک روز نابود و رژیم اشغالگر قدس را به سقوط می کشاند .

نکته دوم : آمار نشان می دهد همه چیز علیه آمریکا و غرب است در 19 ماه 12 کشور عربی بهار اسلامی را تجربه کرده و 4 حالکم دست نشانده را از حکومت پایین کشیده اند .

نکته سوم : امریکا در سوریه به روش انقلاب های دهه 60 میلادی عمل می کند و شیوه انقلابگری های او در همین قالب گنجانده شده است ولی علت این عمل مشخص نیست .- لازم به ذکر است انقلاب های دهه 60 باید رمز گشایی شود دهه شصت میلادی دهه ای بود که در شمال آفریقا و خاورمیانه و خاورنزدیک حاکمانی بر سر کار آمدند که به شدت وابسته غرب بودند یا در طول حکومت به استکبار وابسته شدند . در این دهه بذر استعمار نوین و بهره برداری های سیاسی کاشته شد و محصول آن تا قبل از بیداری اسلامی برداشت و به حساب رژیم صهیونیستی واریز می شد .
نوع مطلب :
برچسب ها : دكتر عباسی، سوریه،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 24 تیر 1391
این فقط یه پست نیست. دقت کن
!!!

فکر کنم اونقدر ارزش یه پست داشته باشه که براش بنویسم
بدون شرح!!


نوع مطلب : غیره، 
برچسب ها : کم یاب،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
به اتفاق تعدادی از دوستان ، همراه با کاروانی به اردوی راهیان نور غرب کشور (کرمانشاه) رفتیم . برای من که اولین بار بود به اردوهای غرب کشور می رفتم ، خیلی جذاب بود . با اینکه هفت مرتبه به اردوهای راهیان نور جنوب کشور رفته بودم اما هنوز موفق به رفتن به مناطق عملیاتی غرب نشده بودم و این موضوع ، جذابیت این سفر را زیادتر می کرد .
پس از گذشت 24 ساعت ، به مقصد که کرمانشاه بود رسیدیم . شهر کرمانشاه ، با آن چیزی که در ذهن خود تصور می کردم ، خیلی تفاوت داشت . تهران و شیراز و اصفهان و تبریز و مشهد و ... کجا و کرمانشاه کجا ؟
به کرمانشاه که رسیدیم ، وارد پادگانی شدیم که مربوط به سپاه بود . مسئول پادگان پس از خیر مقدم ، نکاتی امنیتی مطرح نمود .

روز اول : پاوه / بازارچه مرزی / غار قوری قلعه

پاوه ، شهری خوش آب و هوا و بسیار سرسبز در منطقه ای کوهستانی با مردمی مهربان و دارای مذهب تسنن .
به پاوه رسیدیم . شهری که شهید چمران در برقراری امنیت در آن نقش فراوانی داشت . در شهر یادمانی درست شده بود که کنار آن چند شهید گمنام به خاک سپرده شده بودند و موزه ای بود از آثار جنگ و بقایای منافقین در پاوه .
چه زیبا راوی آن یادمان با لهجه کردی و فارسی سخن می گفت . کُرد زبان عزیزی که برادرش را در مقابله با منافقین ، تقدیم انقلاب کرده بود . از ذهنم بیرون نرفته ، هنگامی که میخواست نام رهبر را به زبان آورد ، با احترام می گفت : "امام خامنه ای" ...
نماز ظهر را در کنار مرقد مطهر شهدای گمنام خواندیم . پس از خوردن ناهار ، به بازارچه ای رفتیم که نامش بود بازارچه مرزی ! انواع و اقسام کالاهای خارجی در این بازارچه به چشم میخورد . بازارچه ای که فکر میکنم تنها مرکز خرید مردم عزیز پاوه بود !
مقصد بعدی ، غار قوری قلعه بود . غاری بسیار زیبا در دل کوه با طبیعتی که هر بیننده ای را مجذوب خود میکرد . درون غار ، چشمه ای جاری بود که باعث ایجاد هوای بسیار خنک در غار می شد . کف غار سنگ فرش بود و این بر زیبایی غار می افزود .
مسئله ای که به وضوح جلب توجه می کرد ، بدحجابی زننده آنجا بود که همه را به فکر فرو می انداخت که انقلاب کردیم که ... (بگذریم) .

روز دوم : یادمان عملیات مرصاد / بیستون

جنوب ایران کربلا ولی غرب کشوره مدینه / هر کی رفته سرپل ذهاب میگه بقیع که میگن همینه/ همراه نسیم گَرد غربتی رو دل زائر میشینه /
صدای زیبای حاج مجتبی رمضانی بود که از بلندگوهای پادگان پخش می شد و حس و حال غریبی رو به آدم میداد .
به طرف منطقه ی عملیاتی مرصاد رفتیم . جایی که منافقین با همه ی نیروها و تجهیزات نظامی خود میخواستند حمله کنند که با کمین یکباره ی نیروهای ایرانی مواجه شدند . عده ی زیادی از منافقین به درک واصل شدند ، عده ای فرار کردند و تمامی تجهیزات نظامی خود را در خاک ایران جا گذاشتند .
در آنجا هم یادمانی زده بودند که مرقد مطهر چند شهید گمنام بود . در آنجا دقایقی کوتاه از فیلمی را نشان دادند که خود منافقین گرفته بودند و در حین عملیات ، این فیلم بدست بچه های ایران افتاده بود .
پس از بازدید از یادمان ، به طرف منطقه ی تفریحی بیستون رفتیم . کوهی بسیار بلند و البته زیبا که در پایین آن کوه ، پارک بزرگی احداث شده بود .
نماز ظهر را در پارک خواندیم . متاسفانه باز هم شاهد معضل بدحجابی در آنجا بودیم . پس از خوردن ناهار و استراحت ، به سمت دیار خود رهسپار شدیم .
در پایان یاد و خاطره ی شهدای مظلوم غرب کشور را گرامی داشته و به قول حاج مجتبی رمضانی :
اگه نبودند راه کربلا و مدینه وا نمی موند / حتی ذکر یا مرتضی علی روی منبرا نمی موند / گنبد طلا روی حرم حضرت رضا (ع) نمی موند /

شادی ارواح طیبه ی شهدا ، صلوات . 
نوع مطلب :
برچسب ها : کرمانشاه، پاوه، غرب،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

 1) کیسانیه:
کسانی بودند که به امامت محمد ابن حنفیه قائل بودند و برای او مراتب و درجاتی قائل می شدند که خارج از حد وی بود،البته خود محمد ابن حنفیه چنین ادعایی نداشته است طرفداران این فرقه معتقد بودند که وی نمرده و در کوه رضوی پنهان است تا روزی که به او امر شود و ظهور کند. این فرقه بعد از محمد ابن حنفیه دوازده فرقه شدند که نام آنها در کتب ملل و نحل آمده است البته در عصر حاضر کسی اعتقاد به امامت محمد ابن حنفیه نیست.
 
2) یزیدیان:
این گروه بر این عقیده هستند که یزید به آسمان صعود نموده و بعدا برمی گردد و دنیا را پر از عدل و داد میکند،این فرقه اعتقادات خرافی و شیطان پرستی دارند و دارای دو کتاب می باشند:
الف)جلوه که شیخ عدی بن اموی نوشته است
ب)مصحف رش تالیف شماس ارمیا.
 یزیدی ها اعتقاد دارند که کتاب جلوه،خطابهای خداوند است به یزیدیان.
 
3) زیدیه:
عده ای  با تمسک به روایت پیامبر(ص) که فرمودند:«ان المهدی من ولدالحسین و انه یخرج بالسیف و انه ابن سببه. مهدی از فرزندان حسین(ع) است و او با شمشیر بپا می خیزد و مادرش بهترین کنیزان خواهد بود»لذا زید که از نسل حسین (ع)بود هنگامی که بر علیه امویان قیام نمود و از  طرفی مادرش هم کنیزی بود که از سوی مختار بن ابی عبیده به علی ابن حسین(ع) بخشیده شد طرفداران وی  گمان کردند او مهدی موعود می باشد
و بعد ها پیروان زید به طرفداری از یحیی و فرزندش روی آوردند.پیروان او به فرق مختلف تقسیم می شوند مانند:رافضیه،جارودیه،عجلیه،بنزیه،صالحیه و زیدیه.البته در منابع مطلبی راجع به اینکه زید ادعای امامت ومهدویت کرده باشد یافت نشد. این فرقه اکنون در برخی از کشورهای اسلامی مثل یمن و سوریه وجود دارند.
 
ادامه در ادامه مطلب ...نوع مطلب : مطالب مذهبی و پند آموز، 
برچسب ها : بهائیت، ضاله،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
اینجا استرالیاست یکی از مکان های دنیا که با کفر وبی بندوباری انس گرفته
تصویر پایین رو ببنید:


 


یک کتابفروشی در استرالیا کتابی به عنوان خدابزرگ نیست را به نمایش گذاشته است از"کریستفرهیچنز" .  کتابی کاملاضد دین.
هیچنز در این کتاب بیان می‌کند که دین خشن، غیر عقلانی، متعصّب و همچنین یاور نژاد پرستی، قبیله گرایی و حماقت و بلاهت و دشمن آزادی عقاید و تحقیر کنندهٔ زنان و زورگو نسبت به کودکان است.

جالب اینجاست که این کتاب یکی از پرفروشترین کتاب سلا 2007 لقب گرفته است و اینکه نویسنده این کتاب قبل از نگارش از ایران والبته از اصفهان بازدید کرده بود.
چندی بعد برادرش پیتر هیچنز «کتاب طغیان علیه خدا، چگونه بی‌خدایی من را بسوی دین سوق داد» را نگاشت که از سوی رسانه ها پاسخی به این کتاب تلقی گردید.
واقعیت این است هرچند درست است در سراسر جهان هزاران نفر به اسلام روی میاورند اماباید این هم پذیرف، که هستند تعدادی که به کفر ایمان می اورد و نباید به امید سالیانه چند هزار نفر به خواب زمستانی رفت ....

هر روز باید برای بهتر بودن تلاش کرد!! هدیه این پست به خوانندگان:

کودکی هایم را ورق زدم در بزرگی خود ماندم به سراغ بزرگی رفتم در آرزوهایم ماند... سرانجام خودرا یافتم افسوس کمی از آرزوهایم پیر تر شده بودم .
نوع مطلب : مطالب مذهبی و پند آموز، 
برچسب ها : خدا بزرگ است، کتابی به نام خدا بزرگ نیست،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سه شنبه 6 تیر 1391
خدایا هیچ دانشجویی رو زیر ده نده ... امین!!!!

حتما این چند روز زیاد گفتی اگه استاد بودم حتما فلان کارو میکردمو... خدا نکنه استاد بشین اینقدر استاد عقده ای دیدیم که ا گه خودمون هم بشیم استاد دانشجوامون همه میگن اگه استاد بودم...بگذریم
 اما خداییش عجب دورانیه هاااااااا.. این فصل امتحانات . بهلول هم انیشتین میشه دیگه تو این دوران..  بهش بگیم دوران ما...
ایشالا که موفق امتحانات رو داده باشین.بیست بیست..!

بالاخره تموم شد...
خسته نباشین


نوع مطلب :
برچسب ها : امتحانات،
لینک های مرتبط :
نظرات ()

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات